Periodontologia

Określeniem przyzębie nazywamy dziąsła, ozębną, okostną, cement korzeniowy oraz kość wyrostka zębodołowego. Wszystkie te elementy pełnią bardzo ważną funkcję, która polega na otaczaniu zębów, odżywianiu i utrzymywaniu ich w zębodole.

Choroby przyzębia dzielimy na zapalenie dziąseł, które jest stosunkowo łatwe w leczeniu oraz zapalenie przyzębia, które jest dużo poważniejszym schorzeniem, prowadzącym do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Bagatelizowanie niepokojących objawów prowadzi do rozwoju paradontozy i zniszczenia tkanek otaczających zęby, co może doprowadzić nawet do ich utraty.

Przyczyną chorób przyzębia jest przede wszystkim niedostateczna lub nieprawidłowa higiena jamy ustnej, która prowadzi do nadmiernego odkładania płytki nazębnej w postaci kamienia. Schorzenie to może być również efektem cukrzycy, bruksizmu lub zaburzeń metabolicznych. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, odpowiednia profilaktyka i zabiegi stomatologiczne powstrzymają rozwój chorób przyzębia. 

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług przejdź do cennika

Kontakt i rezerwacja wizyt

 • A-DENT - gabinet ul. 1 PLM

  ul. 1 PLM „Warszawa” 3 lok. 49
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  606 974 995

 • A-DENT - gabinet ul. Kazikowskiego

  ul. Kazikowskiego 9/D wejście od Wyszyńskiego
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  660 99 67 67

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij