Profilaktyka stomatologiczna

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to bez wątpienia podstawowa zasada w kwestii dbania o zdrowie zębów i dziąseł. Aby cieszyć się nim jak najdłużej, należy pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej oraz regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Głównym zadaniem profilaktyki stomatologicznej jest walka z kamieniem nazębnym, czyli zmineralizowaną płytką bakteryjną, która jest przyczyną wielu schorzeń w obrębie jamy ustnej. Możemy im w prosty sposób zapobiegać, systematycznie przeprowadzając kilka nieskomplikowanych zabiegów.

Najważniejsze zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej:

 • czyszczenie zębów (skaling i piaskowanie);
 • zabezpieczenie zębów przed próchnicą;
 • lakowanie.

Zaniedbanie w kwestii usuwania kamienia nazębnego może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i rozwoju paradontozy. Płytka nazębna stanowi siedlisko bakterii, które prowadzą do stanu zapalnego dziąseł, a następnie odsłonięcia korzeni zębowych, dlatego tak ważne jest jej regularne usuwanie. Po oczyszczeniu zębów zabezpieczamy ich powierzchnię fluorem, który zmniejsza nadwrażliwość oraz wzmacnia szkliwo. Lakowanie natomiast polega na pokryciu bruzd i szczelin w zębach specjalnym uszczelniaczem, które chroni je przed rozwojem próchnicy.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług przejdź do cennika

Kontakt i rezerwacja wizyt

 • A-DENT - gabinet ul. 1 PLM

  ul. 1 PLM „Warszawa” 3 lok. 49
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  606 974 995

 • A-DENT - gabinet ul. Kazikowskiego

  ul. Kazikowskiego 9/D wejście od Wyszyńskiego
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  660 99 67 67

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij