Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która specjalizuje się w profilaktyce oraz leczeniu najczęściej występującej choroby zębów, czyli próchnicy. Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej skoncentrowany na leczeniu powikłań powstałych w wyniku próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów.

Próchnica to choroba zakaźna twardych tkanek zębów, a czynnikiem determinującym jej rozwój są bakterie zgromadzone w płytce nazębnej. W Polsce problem próchnicy dotyka prawie 95% dorosłych osób, a chorobę w zaawansowanym stadium stwierdza się u ponad połowy kilkuletnich dzieci. Wykryta na wczesnym etapie rozwoju gwarantuje możliwość szybkiego i skutecznego wyleczenia, nieleczona prowadzi natomiast do poważnych konsekwencji takich jak zniszczenie zębów, które będą wymagały leczenia kanałowego, lub nawet ich utraty, a także groźnych chorób ogólnoustrojowych. Nie zapominajmy, że stan zębów oraz jamy ustnej ma wpływ na kondycję całego organizmu.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwalają prawidłowo zdiagnozować problem oraz wybrać najlepszą drogę leczenia nawet w trudnych i skomplikowanych przypadkach.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług przejdź do cennika

Kontakt i rezerwacja wizyt

 • A-DENT - gabinet ul. 1 PLM

  ul. 1 PLM „Warszawa” 3 lok. 49
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  606 974 995

 • A-DENT - gabinet ul. Kazikowskiego

  ul. Kazikowskiego 9/D wejście od Wyszyńskiego
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  660 99 67 67

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij