Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która specjalizuje się w profilaktyce oraz leczeniu najczęściej występującej choroby zębów, czyli próchnicy. Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej skoncentrowany na leczeniu powikłań powstałych w wyniku próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów.

Próchnica to choroba zakaźna twardych tkanek zębów, a czynnikiem determinującym jej rozwój są bakterie zgromadzone w płytce nazębnej. W Polsce problem próchnicy dotyka prawie 95% dorosłych osób, a chorobę w zaawansowanym stadium stwierdza się u ponad połowy kilkuletnich dzieci. Wykryta na wczesnym etapie rozwoju gwarantuje możliwość szybkiego i skutecznego wyleczenia, nieleczona prowadzi natomiast do poważnych konsekwencji takich jak zniszczenie zębów, które będą wymagały leczenia kanałowego, lub nawet ich utraty, a także groźnych chorób ogólnoustrojowych. Nie zapominajmy, że stan zębów oraz jamy ustnej ma wpływ na kondycję całego organizmu.

Leczenie endodontyczne, potocznie nazywane kanałowym, polega na specjalistycznym i dokładnym czyszczeniu kanałów korzeniowych z obumarłej lub zdegenerowanej miazgi. Oczyszczanie kanałów to skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniej precyzji, doświadczenia oraz profesjonalnej aparatury, minimalizującej ryzyko złamania narzędzi w kanale. Dysponujemy specjalistycznymi mikroskopami, które pozwalają prawidłowo zdiagnozować problem oraz wybrać najlepszą drogę leczenia nawet w trudnych i skomplikowanych przypadkach.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług przejdź do cennika

Kontakt i rezerwacja wizyt

 • A-DENT - gabinet ul. 1 PLM

  ul. 1 PLM „Warszawa” 3 lok. 49
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  606 974 995

 • A-DENT - gabinet ul. Kazikowskiego

  ul. Kazikowskiego 9/D wejście od Wyszyńskiego
  05-300 Mińsk Mazowiecki

  660 99 67 67

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij